Elkay EECTRU30179RTFBC "Crosstown" Undermount Single Bowl Kitchen Sink
| Item: | EECTRU30179RTFBC |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 31-1/2" |
| Width | 18-1/2" |
| Height | 9" |
| Depth | 9" |
| Overall Size | 32 x 19 |
| Faucet Included | Yes |
| Drain Included | Yes |
| Drain Location | Offset |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | 18ga 304 Stainless Steel |
| Included Features | • Disposal Ready • Sound Guard |
| Origin | China |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |



