Elkay ELK325CR "Crosstown" Soap Dispenser
| Item: | ELK325CR |
| Finish: | Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 3-1/2" |
| Width | 4-1/2" |
| Length | 1-3/4" |
| Construction | Solid Brass |
| Fits These Models | Pair with Select Faucets from the Avado Family Products |
| Features | • Top Loading Soap Reservoir, Bottle Volume of 16 oz |
| Weight | 1 lb |
| Shipping Weight | 1 lb |
| Faucet Hole Diameter | 1-3/8" |
| Includes | "Outdoor Fountain, Freeze Resistant Valve Assembly" |
| Spout Length | 3-1/2" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

