Satco SS3273 "Cand Turn Tip" Incandescent
| Item: | SS3273 |
| Finish: | Clear |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Wattage | 15 W |
| Bulb Type | Candelabra |
| Lamp Type | CA8 |
| Glass Type | Clear |
| Lumens | 100 |
| Bulb Life | 1500 Hours |
| Voltage | 120V |
| CEC Approved | Yes |
| Height | 1" |
| Width | 3-5/8" |
| Lumens Comparison Chart |

