Signature Hardware SHLS2522WH "Medford" Laundry Sink
| Item: | SHLS2522WH |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Length | 25" |
| Width | 22" |
| Height | 13" |
| Overall Size | 25'' x 22'' x 13'' |
| Construction | Acrylic |
| Bowl Length | 22" |
| Bowl Width | 17-1/8" |
| Bowl Depth | 13" |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Minimum Cabinet Size | 27" |
| Sink Installation Type | Undermount or Self Rimming |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |



